Debordelizácia

 

Neporiadok je definovaný ako niečo, čo nám neslúži, čo už nie je užitočné alebo nie je využívané riadnym spôsobom. Zničený, poškodený nábytok alebo dekorácie vo vašej domácnosti. Oblečenie, ktoré ste už roky nenosili alebo vám už nepristane. Zastarané alebo neprečítané časopisy, nechcené darčeky, neusporiadané alebo zabudnuté zložky a papierovačky v kancelárii. Čokoľvek, čo z nedostatku miesta skončilo v podkroví, garáži alebo iných náhradných priestoroch.

Pozrite sa aj do svojich kabeliek, kufrov, áut a e-mailových schránok! Všetok neporiadok spomaľuje prúdenie energie v miestnosti, tým aj prúdenie medzi miestnosťami navzájom. A zároveň aj celkovo vo vašej domácnosti, kancelárii alebo firme.

Mohli by ním tiež byť ľudia, a priateľstvá, ktoré vám už neslúžia alebo vás už nepodporujú (nie sú vašou oporou) v ďalšom živote. Pravdepodobne ste sa zmenili, vyvinuli ako osobnosť, zmenili svoje priority alebo jednoducho už nie ste navzájom kompatibilní. Neporiadkom by sa dali nazvať aj menej hmatateľné veci akými sú emočné záťaže. Najmä zášť, ľútosť a odmietnutie/ hnev na život alebo ľudí vo vašom živote, minulých i súčasných.

Udržiavanie takéhoto typu „neporiadku“ v živote môže byť podvedomé, resp. chcené. Udržiava nás totiž v neustálom kolobehu zaneprázdnenosti neužitočnými alebo neproduktívnymi činnosťami, čím si vytvárame priestor a dôvod na NERIEŠENIE nevyhovujúcej situácie.

Ľudia, ktorí inklinujú k držaniu, resp. zhromažďovaniu „neporiadku“ mávajú zdravotné problémy, najmä s hmotnosťou, ale aj problémy v oblasti financií. Často majú pocit, že všetko je boj, cítia sa uviaznutí v slepej uličke, alebo stratili motiváciu, vášeň a tvorivosť. To všetko je práca stagnujúcej energie, ktorá sa prejavuje práve neporiadkom okolo nich.

Uvolnite nižšie energie/vibrácie a pripravíte priestor pre vyššie vibrácie
Ak ste si zhmotňovali veci vo svojom živote, a nezhmotnili sa vám, je to preto, že je najskôr potrebné uvoľniť a opustiť veci, ktoré vám už neslúžia a zbytočne zapĺňajú priestor vo vašom živote. Pre nové energie je obtiažne ľahko vplávať/ pretekať zaprataným priestorom vo vašom živote alebo situácii. Doslova tam zostanú stagnovať. A bez pohybu energií môže váš život sa stagnovať tiež.

Ako začať proces debordelizácie

1. Prvá vec, ktorú je potrebné spraviť je prevziať zodpovednosť za všetko čo v živote máme, resp. chceme mať. Teraz nejde o obviňovanie ale o fakt, že prijatím zodpovednosti za svoj život si reálne uvedomíme vlastnú silu a právomoc svoj život sami zmeniť.

2. Možno budete musieť zistiť, ako vám neporiadok slúži. Potom pre vás bude jednoduchšie nechať veci odísť. Je to veľmi dôležité, najmä ak ste sa pokúsili o debordelizáciu už v minulosti a neuspeli ste:
* Udržiava vás hromadenie vecí v pocite bezpečnosti? Dodávam vám teda pocit bezpečia?
* Brzdí vás to v pohybe vpred, pretože sa neviete odpútať od minulosti?
* Alebo vám to pomáha nevidieť skutočnú pravdu v danej situácii?

Pri tomto cvičení si môžete zapáliť sviečku. Posaďte sa uprostred svojho neporiadku, zatvorte oči a pár krát sa zhlboka nadýchnite. S každým nadýchnutím precíťte uvoľnenie a rozšírenie svojho vedomia do preplneného priestoru. So zavretými očami, si dajte dlane na srdce a spýtajte sa sami seba „Ako mi tento neporiadok slúži?“ a čakajte na odpoveď. Môžete dostať jednu alebo viac odpovedí z hĺbky vášho srdca. Buďte otvorení a prijímajte, pretože keď to urobíte, oslobodí vás to. A budete sa vedieť neporiadku zbaviť bez rezistencie.

3. Ďalším krokom je rozhodnúť sa kedy plánujete debordelizáciu vykonať. Doprajte si na to určitý čas, nevrhnite sa na všetko hneď, pretože sa vám to bude zdať nesplniteľné a príliš ohromujúce. Začnite s jednou miestnosťou. A potom pokračujte ďalej. Môžete si na pomoc zavolať priateľa alebo využiť upratovacie služby ako podporu pri tomto procese. Bude to chcieť odvahu opustiť niektoré „veci“ a návyky. Rozhodnite sa, čo vyhodíte, čo sa môže recyklovať alebo dať na charitu, či predať na internete, prípadne darovať priateľom. Určite si záväzný termín dokončenia celej debordelizácie. Začnite s jednou miestnosťou tak, aby ste videli pokrok. Bude vás to motivovať v pokračovaní až do úplného ukončenia. Snažte sa opustiť minimálne 10% z vecí vo vašej domácnosti čo najskôr. Potom budete ľahšie pokračovať, pretože nová čistá energia začne prúdiť do vášho života a silnieť.

Energetické prečistenie

* Budete potrebovať nejaké kadidlo a myrhu, vonné tyčinky. Ak môžete zohnať kus kadidla, ešte lepšie. Zapáľte pár vonných tyčiniek a prejdite sa po domácnosti, kancelárii alebo firme. Choďte do každej izby a najmä ku každému rohu. Venujte osobitnú pozornosť tam kde má neporiadok tendenciu sa hromadiť, napr. pod schodmi, pod posteľou, a v nevhodných alebo nepoužívaných priestoroch. Robte to s jasnou mysľou, so zámerom priniesť jasnosť, čistotu a harmóniu do týchto priestorov pomocou vášho zámeru. Pamätajte si, že všetko je energia, vrátane našich myšlienok.

* Prejdite opäť priestorom a tlieskajte, vnímajte kde negatívne energie zostávajú. Keď tlieskate v oblasti negatívnej energie, bude zvuk tlieskania mdlý (dutý) namiesto ostrý a jasný.

* Spojte sa s Univerzálnou Energiou Stvorenia, môžete použiť techniku Theta meditácie alebo akúkoľvek inú techniku, ktorá vám vyhovuje.

* V stave meditácie, spojenia sa s Tvorivou energiou prikážte, aby bol celý priestor prečistený, očistený od nízkych energií a nabitý novou čistou, energiou. Čakajte a sledujte so zavretými očami ako sa celý priestor transformuje a prečisťuje. Nechajte celý proces výmeny energií a prečistenia dokončiť.

* Nakoniec môžete nabiť každý z týchto priestorov a objektov energiou alebo kvalitou, ktorú chcete, aby stelesňovali. Láska, harmónia, jednota, bezpečnosť a ochrana. Toto je priestor kedy môžete byť naozaj kreatívny. Môžete nabiť posteľ pre pokojný spánok. Nabite svoju kancelária aby bola produktívna a váš počítač bol spoľahlivý. Nabite vstupné dvere aby aicky transformovali negatívnu energiu z každého kto nimi prejde. Nabite chladničku, aby udržiavala vaše potraviny čerstvé a výživné po dlhšiu dobu.

Spravte potrebné kroky – Akcia

Ak lipnete na starých, nepotrebných veciach, nevytvárate žiadny priestor pre novú pozitívnu energiu. Takže keď zistíte, že veci, ktoré sa snažíte vo svojom živote zhmotniť jednoducho neprichádzajú. Spýtajte sa jednoduchú otázku
„Čo z toho, čo je potrebné uvolniť a opustiť stále držíte vo svojom živote?“

Ak chcete nejaké nové oblečenie, vyčistite svoj šatník. Ak chcete novú prácu, buďte pripravený opustiť tú starú a zmeňte presvedčenia ohľadom nedostatku. Ak budete chcieť viac lásky vo svojom živote, dajte lásku ostatným ako prvý.

Nedostatok je iba vo vašej mysli. Ak chcete získať prosperitu a hojnosť, vytvorte vákuum a udržíte ju, budete ju priťahovať. Môžete sa stať magnetom pre všetky veci, ktoré chcete, tým, že necháte odísť staré, opustíte nefunkčné veci, vzťahy a návyky z minulosti a naplníte svoje srdcia a životy vierou.