Keď som skutočne začal milovať sám seba …

Keď som skutočne začal milovať sám seba, pochopil som, ako veľmi druhého zahanbuje, keď sa mu snažím vnútiť svoje želania, aj keď viem, že na to nie je vhodná chvíľa, ani na to ten človek nie je pripravený. Aj keby som tým človekom bol ja sám.

Dnes už viem, že sa tomu vraví SEBAÚCTA.

Keď som skutočne začal milovať sám seba, prestal som túžiť po inom živote a dokázal som vidieť, že všetko okolo mňa je výzvou k rastu.

Dnes už viem, že sa tomu vraví ZRELOSŤ.

Keď som skutočne začal milovať sám seba, pochopil som, že vždy a pri každej situácii som v správnom čase na správnom mieste a že všetko, čo sa deje, je správne. Od tej doby som mohol byť pokojný.

Dnes viem, že sa tomu vraví VYROVNANOSŤ.

Keď som skutočne začal milovať sám seba, prestal som sa oberať o voľný čas a robiť veľkolepé plány do budúcna. Dnes robím to, čo ma baví a spôsobuje mi radosť, čo milujem a čo poteší moje srdce, robím to po svojom a vlastným tempom.

Dnes viem, že sa tomu vraví POCTIVOSŤ.

Keď som skutočne začal milovať sám seba, zbavil som sa všetkého, čo pre mňa bolo nezdravé. Jedla, ľudí, vecí, situácií a predovšetkým toho, čo ma sťahovalo dole, preč od seba samého. Najskôr som si myslel, že to je zdravé ego.

Dnes už viem, že to je SEBALÁSKA.

Keď som skutočne začal milovať sám seba, prestal som chcieť mať vždy pravdu. Tak som sa menej často mýlil.

Dnes viem, že sa tomu vraví BYŤ PROSTÝ.

Keď som skutočne začal milovať sám seba, nechcel som už ďalej žiť v minulosti a trápiť sa pre svoju budúcnosť. Teraz žijem len v tom OKAMIHU, kde sa deje VŠETKO.

Tak dnes prežívam každý deň a hovorím tomu DÔKLADNOSŤ.

Keď som skutočne začal milovať sám seba, uvedomil som si, že zo mňa moje myslenie môže spraviť úbohého a chorého človeka. Keď som však zavolal na pomoc silu svojho srdca, dostal som rozum významného partnera.

Tomu spojeniu dnes vravím MÚDROSŤ SRDCA.

Dnes sa neobávam sporov, konfliktov a problémov so sebou samým alebo s druhými, pretože dokonca aj hviezdy sa občas zrazia a tým vznikajú nové svety.

Dnes viem, že to je ŽIVOT.

Charlie Spencer Chaplin